YAZILIMA BAŞLAYACAKLAR İÇİN TAVSİYELER

yazılım

bu makalemizde yazılıma başlayacaklar için altın tavsiyeler veriyoruz...

Başlarken 1 dil seçin ve ona yoğunlaşın
Aynı anda çok fazla şey öğrenmeye çalışırsanız motivasyonunuzu kaybetme ve pes etme ihtimaliniz oldukça yüksektir.Size şu dili öğren bu daha iyi bunu kesin yap diyenleri dinlemeyin. Araştırmalarınızı yapın ve en çok heyecanlandığınız dili,istediğin dili öğrenin.Her dilin görevi farklıdır bu yüzden heveslendiğinizi seçin.Başlarken dili iyice kavramak için internetten bazı videolar izleyin.Kavradığınız mantık üzerine bir bina inşa edin ve kendinizi geliştirin. Geliştiğinizi hissediyorsanız hadi o zaman yeni bir dile geçin :)
Bir şeyler yapmaya başlayın
Belki uzun süredir hayalinizde bir website yapmak var.Bunu yan proje olarak yapın.Mümkünse her gün azar azar zaman ayırın.Belki bu kadar yavaş ilerlemeyle birşeyler başaramayacağınızı hissedersiniz,merak etmeyin binalar 1 günde değil zamanla,azar azar inşaa ediliyor.Sizi zorlayacak ama becerinizin fazla yukarısında olmayan bir proje seçin.Kendinize olan güveniniz arttıkça büyüyebilir,daha karmaşık projelerin üstesinden gelirsiniz.Aslında sadece kendiniz ile yarıştığınızda başarılı olursunuz.Kendinize meydan okuyun ve yeni,farklı şeyler ortaya çıkarın.
Sürekli eğitim almaktan vazgeçin
Eğer öğrenmeye yeni yeni başladıysanız,dil öğrenme videoları,kursları izleyeceksiniz.Sonra yine izleyeceksiniz oda bitince yine,sonra yine izleyeceksiniz ve böyle kısır döngüye gireceksiniz. Bilin bakalım ne oldu? Bir iş bulduğunuzda hiçbir insan size birşey öğretemeyecek ve her göreviniz için bir eğitim olmayacak.Eğer ki işi sadece bişeyler izlemekten çıkarırsanız,hedefler koyarsanız,çalışmalar yaparsanız,kafanızı kullanırsanız önemli ölçüde gelişecek ve eğitime ihtiyacınız kalmayacaktır.
Kodların ne işe yaradığını gerçekten anlayın
Forum sitelerinde görüyorum.Bazıları projesi için milletten kod söylemelerini istiyor. Cevabını aldıktan sonra hiçbir yargılamada bulunmadan projesine ekliyor.O kod ne işe yarıyor, terim anlamı ne,nerelerde kullanılır hiç sorgulamıyor.Bu tür yazılımcılar copy-paste olarak da adlandırılır.Kodların ne işe yaradığını bilmedikleri için sürekli forumlarda kod sorarlar. Halbu ki kodlar aynı kod,bir şey değişmiyor.Sadece kodları anlamayı reddediyor ve düşünmüyor. Siz de copy-paste ciler gibi sürekli forumlarda kod dilenmek istemiyorsanız kodların nasıl çalıştığını anlayın.Belki 1 defa kod sorarsınız,mantığı anlarsınız,birdaha soru sormaya bile ihtiyaç duymazsınız.Bu yüzden hangi kodların ne işe yaradığını bilin.
Çalıştığınız şeye odaklanın
Kodlamada iyi olmak için uzun bir süre boyunca kesintisiz çalışmanız ve odaklanmanız gerekir. Kod yazarken tüm dikkat dağıtıcı şeylerden uzaklaşın.Bunlar sosyal medya,e-posta,aileniz bunlar dikkat dağıtıcıdır ve uzaklaşın.Gerekirse belirli bir zaman ayarlayın ve kod yazacağınız zaman ailenize söyleyin,işinize saygı duysun.
Sürekli olarak yenilikçi olun
Her makaleyi okumanıza,her youtube videosu izlemenize gerek yok.Sadece öğretici şeyleri takip etmemelisiniz.İşleri kendi başınıza denemeniz daha değerlidir.Düzenli olarak kaliteli içerik paylaşan hesapları takip edin size güncel bir insan olmanızda yardımcı olacaklardır.
Bilginizi başkalarına paylaşın
Yararlı birşey öğrendiğinizde alın elinize telefonu instagrama post olarak paylaşın yada blog yazın.Birşeyleri yazılı olarak kendi cümlelerinizle açıklamak o konuyu beyninizde kalıcı hale getirir.Başkalarına bilgi vermek de hem ruh sağlığınıza hem de başkalarına yardımcı olacaktır.Unutmayın,bilgi paylaştıkça çoğalır.
En önemlisi kendinize iyi bakın
Hayat kısa ve işler düşündüğünüzden tuhaf gidebilir.Bu yüzen bolca su için,egzersiz yapın, iyi yiyin,iyi uyuyun.Abartılı derecede çalışmayın.Kendinize ve etrafınıza iyi bakın.
telefon
Popüler yazılar

spor resmi
bağıklık sistemi resmi
anakart
ders çalışan çocuk
kefir