SIFIRDAN İNGİLİZCE NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

ingilizce

bu yazımızda sıfırdan ingilizce nasıl öğrenilir bunu anlatıyoruz...

Zaman ilerledikçe ingilizce dili oldukça değerleşiyor.Birsürü ülkenin resmi dili İngilizce'dir. Yurt dışına seyahat edecekseniz,bir turist size İngilizce soru sorarsa,diploma alacaksanız,global bir şirkette çalışacaksanız İngilizce öğrenmek oldukça önemli.Sıfırdan İngilizce öğrenmenin yolları şunlardır;
Kelimelerin anlamlarını öğrenin
Play store'de birsürü İngilizce öğrenme uygulamaları var.Kelimeleri ya da cümleleri öğrenmekte birebir bir yöntemdir.Bu uygulamalar sayesinde İngilizce kelimelerin anlamlarını öğrenecek,belki konuşmaya başlayacaksınız.
İngilizce altyazılı film izleyin
İngilizce altyazılı film çoğu kişinin uyguladığı bir yöntemdir.Hem konuşmalara,hem de okumaya aşina olacağınız için kolaylıkla ingilizce öğrenebilirsiniz.
Not tutun
Ders çalışırken nasıl akılda kalması için not tutuyorsanız İngilizce öğrenmek için de not tutmalısınız. Öğrendiğiniz yeni kelimeleri ve cümleleri not edin.Düzenli olarak bu notları gözden geçirip tekrar edin. Böylece kelimeler yada cümleler daha çok akılda kalıcı olacaktır.
Youtube videoları izleyin
Pahalı kurslara para vermek istemeden İngilizce öğrenmek istiyorsanız youtube'de birsürü kaynak videolar vardır.Bu videolar aynı bir kurstaymışsınız gibi zevkli,eğlenceli olabilir.Hatta daha iyi öğrenmek isterim diyorsanız İngilizce öğreten İngiliz hocaların videolarını izleyin.Onlar İngilizce konuştukça öğrenmeniz daha kolay olacaktır.
ingilizce
İngilizce oynatma listeniz olsun
Şarkı özellikle biz gençlerin olmazsa olmazıdır.Neredeyse her insanın bir oynatma listesi vardır. İngilizce şarkılar seçip onları dinlemek hem size fayda sağlayacaktır,hem de yepyeni şarkılar keşfedeceksiniz.
İngiliz arkadaşlar edinin
Başka dillerde konuşan arkadaşlarınız var ise bu sizin yararınıza olacaktır.Onlarla çok güzel diyaloglar kurabilirsiniz ve İngilizce öğrenebilirsiniz.Arkadaşınız yok ise mobil uygulamalarda başka ülkelerdeki insanlar ile tanışabilme imkanı sunan uygulamalar var.Herhangi birini indirebilir,yeni arkadaşlar edi nebilirsiniz.
İngilizceyi ana diliniz gibi kabul edin
Bu dili öğrenmek istiyorsanız aynı bu dil ile yaşam sürmelisiniz.İngilizce haberlere girmeli,İngilizce forumlara girmeli,İngilizce sohbetler etmelisiniz.Günlük hayatınıza ne kadar çok yer verirseniz bu dil sizin için o kadar kalıcı olur.
Yurt dışına gidin
Yurt dışına gidebilme imkanınız varsa bu fikir süperdir.Orada İngilizceyi tamamen öğrenmeniz mümkündür. Hem başka medeniyetleri de görmüş olursunuz hem de İngilizce öğrenmiş olursunuz.
telefon
Popüler yazılar

spor resmi
bağıklık sistemi resmi
anakart
ders çalışan çocuk
kefir