PASİF GELİR NASIL ELDE EDİLİR?

pasif gelir

bu yazımızda pasif gelir nasıl elde edilir anlatıyoruz.

Pasif gelir nedir?
Siz uyurken hesabınıza para gelip durduğunu düşünün.Sizce de güzel değil mi?Bir emek sarf etmeden kazanç elde edebilmek.Pasif gelir aslında tam olarak bu değil.Hiçbir iş emeksiz meyve vermez.Pasif gelir,para kazanmadan önce yoğun bir emek sarf edip sonrasında ise az yada hiç emek sarf etmeden para kazanmaktır.

Çoğu milyarderin pasif geliri vardır ve bunlar sayesinde ayakta duruyorlar.Yoksa mesela amazonun kurucusu web sitesini kendi hazırlamıyor,siparişleri kendi elleriyle teslim etmiyor. Ancak bu noktalara gelmeden önce büyük bir emek sarf etmiştir ve meyvelerini günümüzde binlerce kat daha fazla alıyor.Siz de belli bir süre emek harcayıp,sonradan tabiri caizse uykunuzda para kazanmak istiyorsanız bir pasif geliriniz olmalı.

Şunu hatırlamakta fayda var.Aktif kazanç,ek kazanç ve pasif kazanç diye 3 kazanç türü vardır.Aktif kazanç,sizin emeğinizle doğrudan sonuç aldığınız kazanç türüdür.Mesela bir inşaatta çalışmak,tekstilde çalışmak,doktorluk yapmak gibi birsürü örnekler vardır. Ek kazanç ise bu kazanca ek olarak yine kendi emeğini doğru orantılı sarf ederek ek olarak para kazanmaktır.Ama işte pasif gelir,önceden emek verip sonrasında emek vermeden para kazanmaktır.
pasif gelir
Pasif gelir nasıl elde edilir?
Blog sitesi açmak
Günlük kendi yaşadıklarınızı,deneyimlerinizi başkalarına aktararak para kazanmak istiyorsanız blog sitesi açmak sizin için en iyisidir.Günlük ziyaretçiniz ne kadar fazla olursa kazancınız da o kadar fazla olacaktır.Tabii ki ilk zamanlar sitenizin tutulmaması çok normaldir.Şuan bu yazıyı yazarken bile benim sitem de tutulmadı henüz.Bu yazılarımı siz okuyorsanız iyi bir yere gelebilmişim demektir. Siz de kendinizi geliştirip,kendi hayatınızdan bilgiler vererek pasif gelir elde edebilirsiniz.
Youtuber olun
Hepinize merhabalar arkadaşlar diyerek giriyorum yazıya.Yazdığımdan da anlaşılacağı üzere Enes Batur'dan bahsettim.Bundan yaklaşık 6 yıl önce daha tanınmamıştı ve pasif geliri yoktu.Eskiden çok azim etti, çalıştı ve bugünlere geldi.Artık neredeyse hiçbir şekilde emek harcamayarak 10 bin'lerce para kazanıyor. 1 günde milyarder olmayı beklemeyin ama bir adım atın.Siz emek verdikçe bir süre sonra emek harcamadan pasif gelir elde edeceksiniz.
Kitap yazın
Bu biraz başlarda zor olabilir çünkü kitap yazmak hiç kolay değildir.Ancak yazabileceğinize güveniyorsanız kitap yazabilirsiniz.
Stok fotoğraf satın
Kendinizin çektiği fotoğrafları başka mecralarda ücret ile satarak gelir edebilirsiniz.Her gün başka kişiler o fotoğrafınızı satın alacak ve siz de pasif gelir elde edeceksiniz.
Araç kiralatın
Kendi kullanmadığınız aracınız var ise belirli bir süre olmak kaydıyla başkalarına kiralayabilirsiniz ve pasif bir gelir elde edersiniz.
telefon
Popüler yazılar

spor resmi
bağıklık sistemi resmi
anakart
ders çalışan çocuk
kefir