ÖKSÜRÜĞE İYİ GELEN ŞEYLER

öksürük

öksürük nasıl geçer? öksürmekten kurtulmanın yolları,öksürmek...

Bal yemek
Bal, öksürük için geçmişten günümüze geleneksel bir yöntemdir ve bir çalışmada yetişkinler, çocuklarının öksürüğünün rahatlaması için bal yedirirler.
Zencefil
Zencefil, öksürük ve buna neden olan boğaz ağrısını hafifletmek için bir seçenektir.Bunun kullanılmasının nedeni, zencefilin kan damarlarını,akciğerleri genişleten ve kasılmış kasları gevşeterek solunum yollarının açılmasını sağlaya bileşikler içermesidir.Önerimiz, taze dilimlenmiş zencefil kökünü sıcak suda demlemek ya da öksürüğü gidermek için demlenmiş bitki çayına ince kıyılmış zencefil eklemektir.
Tuzlu su gargarası
Bu gargara boğazdaki mukusu temizler ve balgamlı öksürüğü keser.
Buharı soluyun
Sıcak bir duş alın veya suyu kaynatın ve bir kaseye ya da leğene dökün, yüzünüzü leğene döndürün (en az 40-50 cm uzakta durun), bir çadır oluşturmak için başınızın üstüne heryeri kapatacak şekilde bir havlu yada örtü koyun ve nefes alın.10 dakika boyunca durun ve öksürüğünüzün gittiğini farkedeceksiniz.
Mentol alın
Mentol genellikle pastil şekilde bulunur ve öksürüğü yatıştırır.
Bol su için
Öksürüğü rahatlatmak için bol su için.
Garip gelecek ama soğan kesin
Çoğu insan soğanı kesmeye başladıkları anda ağlamaya başlar.Bazı bilim insanları,emin olmasa da, bir soğanın kesildiğinde çıkardığı güçlü etkinin ve kokunun öksürüğü hafiflettiğini idda ediyor.Yatmadan önce bir soğanı dörde bölün ve başucu masanızın üzerinde veya yatağın dibinde bir tabağa koyun.Sonuçları net değil ama denemekten zarar da gelmez.
Çikolata yiyin
Son bilimsel araştırmalar çikolatanın aslında öksürüğü tedavi etmede bazı ilaçlardan daha iyi olduğunu gösterdi. Çikolata da bal gibi boğazı rahatlatır ve öksürüğün azalmasına yardımcı olur. Bitter çikolata, sütlü versiyona göre daha az şeker ve daha yüksek dozda kakao içerir, bu da kuru öksürüklü bir boğaz için hızlı bir rahatlama sağlayacaktır.
İlaç kullanın
Yazdığım maddelerden hiçbirinden fayda görmediyseniz doktorunuza gidip muayene olarak ilaç alabilirsiniz.
telefon
Popüler yazılar

spor resmi
bağıklık sistemi resmi
anakart
ders çalışan çocuk
kefir