KEDİLERLE İLETİŞİM KURMANIN YOLLARI

kedi

bu yazımızda kedilerle iletişim kurmanın yollarını anlatıyoruz.

Kediler artık bizim bir dostumuz gibidir.Çoğu insan kedi sahiplenir ve birlikte yaşarlar.Kediniz size fazla yanaşmıyorsa onunla iletişim kurmayı deneyebilirsiniz.Tabii ki 1 günde hemen size yaklaşmasını beklemeyin,sonuçta siz de 1 günde yakın arkadaşlık kurmuyorsunuz.Zaman içerisinde aşağıda yazdığım maddeler ile kedinizle güzel bir bağ kurabilirsiniz.
Kedilerle iletişim kurmanın yolları
Göz kırpın
Yavaş ve sakince göz kırpmak kediyi sakinleştirir.Kediye sizden herhangi bir zarar gelmeyeceğini, onu sevdiğiniz anlamına gelir.Kediniz sizden çekiniyorsa ona göz kırparak yaklaşabilirsiniz.
Uzun süreli bakmayın
Kedilerle iletişimde yapılan hatalardan biri de dik dik uzunca ona bakmaktır.Nasıl bir insana uzun süre dik dik baktığınızda rahatsız oluyorsa,kediler de aynı şekilde rahatsız oluyor.Tabii ki bakışacaksınız bakışmak güveni temsil eder ama abartılı bir şekilde onu gözetlemeyin.
Kedinizi okşayın
Kediler özellikle çenesinden ve iki kulağının arasından okşanılmasını çok sever.Bu bölgelerden okşamanız onu çok mutlu edecektir ve aranızda çok güzel bir bağ olacaktır.
kedi
Onunla konuşun
Kedilerle iletişim kurmanız için illa aynı dilde konuşmanız gerekmiyor.Sakin bir ses tonuyla onunla Türkçe konuşabilirsiniz.Böylece kediniz sizinle iyi anlaştığını düşünecek ve oda size miyavlayarak karşılık verecek.Sakın yüksek ses konuyla konuşmayın aksi takdirde kediniz korkar ve kaçar.
Kedinizi eğitin
Köpekler nasıl eğitilebiliyorsa kediler de eğitilebilir.Ona bazı komutları tekrar ederek bir eylemde bulunmak,o kelimenin hangi eylem olduğunu öğrenir.Örneğin,kedinizi yanınıza çağırmak istiyorsunuz. Gel pisi pisi diyerek el kol hareketlerinde bulunun.Zaman içerisinde siz el kol hareketinde bulunmasanız bile gel pisi pisi dediğiniz sürece yanınıza gelecektir.
Ona saygı duymalısınız
Karşınızdaki de bir canlı.İnsan olmasa da onun da kalbi,beyni ve düşünceleri var.Kafanıza göre ilgilenmemezlik ya da dışlama yapmayın.Çünkü kediler sizin onu sevmediğinizi düşünebilir ve kendini oldukça kötü hissedebilir.Sanki bir insanmış gibi onunla onu incitmeden yaşayın.
telefon
Popüler yazılar

spor resmi
bağıklık sistemi resmi
anakart
ders çalışan çocuk
kefir