İNSTAGRAM'DA DOĞAL YOLLARLA TAKİPÇİ ARTIRMANIN YOLLARI

instagram

bu makalemde doğal yollar ile takipçi artırmanın yollarını anlatıyorum.

Düzenli olarak gönderi paylaşın
Araştırmalara göre ideal paylaşım günde 1-2 tanedir.Bu şekilde hesabınız güncel kalır ve her içeriğinize daha fazla dikkat çekme şansını bulursunuz.İnstagram'da paylaşım yaparken hangi saatte paylaştığınız da önemli.Önerilen saat 09:00-11:00 arasıdır.
Doğru hashtaglari seçin
Hashtaglerinizi çok genel yapmayın.#moda,#giyim düşünün.Bunlar doğal olarak milyonlarca gönderi ile yarışacaktır ve bu yarışta kazanma ihtimaliniz çok düşük.Bunun yerine hedeflediğiniz kitleyle bağlantı kuracak hashtagleri kullanmak gerek.Çıkma oranınızın yüksek olduğu hashtagleri araştırın, o hashtaglerde popüler gönderiler ne kadar beğeni almış,kaç takipçisi var ona bakarak en uygun, hashtagleri seçin.Seçtiğiniz hashtag sayısı da önemlidir.İnstagram en fazla 30 hashtage için veriyor. Fazla hashtag içeriğinizi değersiz kılar.Tavsiyemiz 10 ve aşağısında kullanmanız.İnstagram algoritmasının "spam" dediği davranışa da dikkat edin.Spam'a yakalanmamak için 10dan az hashtag ve alakalı hashtagler kullanmalısınız.
Kendi hashtaginizi oluşturun
Hesabınızın ve içeriklerinizin insanlar için daha kalıcı olmasını istiyorsanız kendi hashtaginizi oluşturun.
Hikayenizde soru sorun yada görüş alın
Milyonlarca hesap hemen hemen hergün hikayelerde takipçileri ile etkileşim halinde olur. Bu olay takipçilerinizle sohbet etmeye,fikirlerini,deneyimlerini paylaşmaya yardımcı olan harika bir yoldur ve bu sayede hesabınızda kalıcı,sadık takipçileriniz olur.
Başka sayfalarla etkileşim halinde bulunun
Kendi alanınıza hitap eden hesaplar bulun.Onların yaptığı paylaşımları takip edin.Yorumlara dikkat çeken,içerik hakkında profesyonel yorumlar yapın.Bu sayfayı takip edenler yorumunuzu sevecek ve hesabınıza bir bakmak isteyecek.İçerikleriniz de kaliteli ise sizi takibe alacaktır.
instagram
Başkalarını takip edin
Yine kendi alanınızda olan büyük hesaplara gidin.Yazılım hesabına gittiniz diyelim.Orada içerikleri beğenen kişileri takip ederek kendi profilinizi ona göstermiş olursunuz ve ilgi duyarsa yine sizi geri takip edecektir.Ama bir şart var saatte 50'den fazla kişiyi takip etmeyin.Aksi halde geçici olarak engellenebilirsiniz.Hesabınızı beğenip takip ettiler ise siz de geri takipten çıkabilirsiniz. Sonuç olarak içeriğinizi seveceği için takipten çıkmaz.
Biyografiye önem verin
Biyografi insanların sizi takip etmesi için bir diğer sebeptir.Bu alanda kendiniz yada markanız için kullanacağınız anahtar kelimeleri barındırın.
Hesabınızı başka sosyal medyalarda duyurun
Facebook olur,whatsapp olur hatta ana hesabınız var ise instagram ana hesabınız olur farklı farklı medyalarda paylaşabilirsiniz.Böylece başka insanlara da ulaşmış olursunuz.
Gönderinin güzelliğine önem verin
İnstagram görsele dayalı bir uygulamadır.Görsel ne kadar güzel olursa o kadar fazla sizin yararınıza olur.
Başka hesaplarla anlaşma yapın
Kendi alanınızda olan,takipçiniz benzer olan hesaplarla anlaşma yapın.Birbirinizin hesabını hikayede paylaşmak hem onun için hem de sizin için faydalı olacaktır.
telefon
Popüler yazılar

spor resmi
bağıklık sistemi resmi
anakart
ders çalışan çocuk
kefir