EN POPÜLER 7 PROGRAMLAMA DİLLERİ

programlama dilleri

bu yazımızda en popüler 7 programlama dillerini sıraladık.

1.Python
En popüler 7 programlama dilleri arasında ilk sırada Python'dur.Python günümüzde en yaygın kullanılan programlama dilidir.Diğer dillere göre anlaşılabilirliği daha kolay olduğu için yeni başlayanların öğrenmeye çalıştığı bir dildir.Genellikle Blender,Autodesk,Inkspace,3D animasyon pkaetleri geliştirmek için kullanılıyor.Bu dil hesaplamalar,YouTube,Insagram,Quora ,pinterest gibi çok tanınan siteler tarafından kullanılır.
2.JavaScript
Diğer popüler dil de JavaScript'tir.JavaScript web siteleri geliştirmek için kullanılır.
3.Java
Dünya çapında büyük kuruluşlar tarafından kullanılan istemci-sunucu uygulamalarının geliştirimesiyle popüler bir programlama dilidir.Java kuruluşlar dışında android mobil işletim sisteminde de kullanılır.Google,Twitter,YouTube,Amazon gibi sitelerde de kullanılıyor.
4.C#
Microsoft'un geliştirmiş olduğu bir dildir.C'den daha hızlı ve daha güvenlidir. Çoğunluk olarak uygulama geliştirmek için kullanılır.C# Bing,Dell,Visual Studio gibi siteler tarafından kullanılıyor.
programlama dilleri
5.C
En popüler 7 programlama dillerinin içinde 5.si C'dir.C,Eski bir programlama dilidir.Diğer diller gibi mobil uygulamalar,websiteler için pek kullanılmaz.C dili,Python,Ruby vbe PHP gibi modern olan dillerin kullanılmnası için temel oluşturmuştur. Bu dil her tür cihazla çalışabildiği için genellikle otomobillerde,hastanelerde,sağlık cihazlarında kullanılır.
6.C++
Bu dil uygulama yapmanın aksıne uygulamayı çalıştırmak için kullanılan bir programlama dilidir. Yeni başlayanlar için karışık olacağı için başlangıç seviyelerinde olanlar için önerilmez. C++ birçok alanda kullanılabilir.Bilgisayar oyunlarından matematiksel hesaplamalara kadar çoğu alanda kullanılır.
7.PHP
PHP,web sitesi bir sunucudan fazla veri istediğinden dolayı bu sunucuyu geliştirmek için kullanılır. PHP hata ayıklaması çok kolaydır.Genel olarak Facebook,WordPress,Wikipedia gibi içerik odaklı websitelerini çalıştıran dildir.Programcılar genelde bu dili sunucu tarafından gelen betikleri yazmak için kullanırlar.PHP,yeni başlayanlar için öğrenilmesi kolay da bir dildir.
telefon
Popüler yazılar

spor resmi
bağıklık sistemi resmi
anakart
ders çalışan çocuk
kefir