DİŞ AĞRISINA NE İYİ GELİR? DİŞ AĞRISI NASIL GEÇER?

diş ağrısı

bu yazımızda her insanın başına gelen diş ağrısına karşılık iyi gelen şeyleri anlatıyoruz...

Buz koyun
Buz,diş ağrısını hafifletmek için en kolay tekniktir.Buz bölgeyi uyuşturur ve dişinizin ağrısını geçici olarak rahatlatır.
Tuzlu su gargarası yapın
Ilık bir bardak suyu alın ve içine bir kaşık tuz atın.Bu karışımı ağızda birkaç kez çalkalayın. Tuzlu su gargarası aslında doğal bir dezenfektandır.Şişliği azaltır,enfeksiyonları temizler, dişlerinizin etrafındaki yiyecek parçacıklarını giderir.
Hidrojen peroksit kullanın
Aynı tuzlu su gibi hidrojen peroksit dde bakterileri öldürür,şişliği,ağrıyı azaltır.Genelde bir enfeksiyonun sebep olduğu diş eti kanamalarını ve diş ağrılarını iyileştirmek için kullanılır. Bu ilacı kullanmak için bir miktar hidrojen peroksit'i suya karıştırın ve 30 saniye boyunca ağızda çalkalayıp tükürün.
Karanfil sürün
Diş ağrısına en eski çözümlerden birisidir karanfil sürmek.Birkaç damla karanfil yağı kullanarak ağrıyan bölgeye sürülür.Karanfil yağı doğal bir antiseptik olan öjenol içerir.
Çay poşeti tutun
Çay poşetinde bulunan taneler diş ağrısını hafifletir.Ağrı geçene kadar birkaç dakika ağrıyan dişe,ılık suya batırılmış çay poşetini tutun.Nane çayı gibi çay poşetleri de ağrıyı yatıştırmaya ve uyuşturmaya oldukça katkı sağlar.
Sarımsak
Sarımsağın hemen hemen herşeye faydası vardır ve yüzyıllardır tedaviler için kullanılır.Ezilmiş sarımsak zararlı bakterileri öldürebilen ve ağrıyı hafifletebilen doğal bir antibakteriyel olan allesini salgılar.Ağrıyı ve şişliği gidermek için bir diş sarımsak çiğneyin yada sürün.
Limon
Dişler için faydası olan C vitamini bakımından zengindir.Ağrıyan bölgeye sürün yada emin.
Elma sirkesi
Elma sirkesi antiseptik ve iltihap önleyici özelliklere sahiptir ve asidiktir.Buda diş ağrısına sebep olan bakterileri öldüreceği anlamına gelir.Bir tutam pamuğu yada peçeteyi elma sirkesine batırın ve dişine bastırın.
Ağrı kesici alın
Hayla çok ağrıyorsa ağrı kesici alın ama ağrı kesici almadan önce yukarıdaki maddeleri deneyin.
Doktora randevu alın ve tedavi olun
Bu anlattıklarım dişin ağrımasını engeller ancak tedavi edemez.En yakın zamanda doktora görünüp tedavi olmalısınız.
telefon
Popüler yazılar

spor resmi
bağıklık sistemi resmi
anakart
ders çalışan çocuk
kefir