BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRME YOLLARI

bağışıklık sistemi

Bağışıklık sistemini nasıl güçlendiririm? koronadan nasıl korunurum? bağışıklık sistemi nedir?...

Düzenli olarak spor yapmak
Spor stresi azalttığı için bağışıklık sisteminin bloke olmasını engeller ve güçlendirir.
Uykuya dikkat etmek
Bilim insanları en az 7 saat uyulması gerektiğini söylüyor.Bu rakama dikkat ederek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.Gecelerden gündüzlere kadar oyunlar oynamayı bırakın :)
Bolca sebze ve meyve yemek
Sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazları sebze ve meyve.Bolca tüketimleri vitaminleri yüksek tutarak bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.
Meditasyon/Nefes egzersizi yapmak
Doğu tıbbının en büyük destekçisidir meditasyon.Faydalarını saymaya kalksam bitiremiyeceğim.Stresi azalttığı ve daha mutlu bir yaşam sunduğu için bağışıklık sistemini güçlendirir.
Hijyene dikkat etmek
Malum korona günlerindeyiz.Korunmak için sık sık ellerimizi yüzümüzü yıkamak gerekir.Hijyene dikkat etmek mikroplardan ve zararlı organizmalardan koruduğu için buda bir çözüm olabilir.
Stresinizi yönetin
Araştırmalar stres altındaki bireylerin daha çok hastalandığını gösteriyor.Psikolojiyle enfeksiyonun ilişkisi tam anlaşılmasada stresin bağışıklık sistemini düşürdüğü kesin olarak biliniyor.Stresinizi yönetmek bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olacaktır.
Sigarayı bırakın
Sigara içiyorsanız emin olun bu sizin bağışıklığınızı tehdit altına alır.Sigarayı da bırakmak istiyorsanız "Alo 171" e ulaşarak destek alabilirsiniz.Emin olun hiçbir şey sizin sağlığınızdan önemli değil.
telefon
Popüler yazılar

spor resmi
bağışıklık sistemi resmi
anakart
ders çalışan çocuk
kefir